Безручко Олександр Вікторович – доктор мистецтвознавства, професор.

Член Національної спілки кінематографістів України, Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Міжнародної федерації журналістів (IFJ), академік Української Кіноакадемії. У Київському національному університеті культури і мистецтв працює на посаді професора кафедри кіно-, телемистецтва. У  Київському університеті культури –  проректор з наукової роботи, завідувач кафедри кіно-, телемистецтва факультету мистецтв.

Міністр освіти і науки України нагородив О.В. Безручка відомчою відзнакою найвищого ступеня – нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» (2021).

З відзнакою закінчив Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю «Режисер художнього фільму» (майстерня Ю.Г. Іллєнка). Як режисер брав участь у зйомках художніх і документальних фільмів на Національній кіностудії художніх фільмів ім. О.П. Довженка та українських і міжнародних теле- і відеостудіях. Член редакційної колегії 9 українських та закордонних наукових журналів, включених до міжнародних наукометричних баз, у т.ч. головний редактор 2 українських наукових фахових журналів (категорія «Б»): «Вісник Київського національного університету культури і мистецтв», Серія: «Аудіовізуальне мистецтво і виробництво» та «Вісник Київського національного університету культури і мистецтв», Серія: «Мистецтвознавство». Науковий редактор 16 колективних монографій, учасник більше 200 міжнародних та українських конференцій. Автор більше 700 публікацій, у т.ч. 14 монографій, 8 навчальних посібників та підручників, що надруковані багатьма мовами в Україні та за кордоном. Представлені в головних українських і закордонних бібліотеках, у т.ч.: бібліотеці Університету Вашингтону (США); бібліотеці Гарвардського університету (США), Бібліотеці Конгресу США та ін. Член Спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 при Київському національному університеті культури і мистецтв (26.00.01 – теорія та історія культури (культурологія, мистецтвознавство)). В якості фахівця з кіномистецтва, телебачення був залучений до одноразових захистів за цією спеціальністю (доктор. і кандид.) спеціалізованої вченої ради Д 64.807.01 у Харківській державній академії культури. Член разових спеціалізованих вчених рад з мистецтвознавства та культурології. Науковий керівник докторів філософії (кандидатів наук) зі спеціальностей: «Кіномистецтво, телебачення», «Теорія та історія культури», «Прикладні соціально-комунікаційні технології», «Культурологія».

Викладає дисципліни: «Аналіз сучасної кіно-телепродукції», «Керівництво магістерськими роботами», «Керівництво аспірантськими роботами».