+38 (093) 280-03-89+38 (067) 294-29-97ikitbtv@gmail.com

Хлопавка у кіно

«Сцена перша, дубль перший»! Лише після цієї команди та звуку хлопавки починається зйомка, але чи справді такий маленький, нехитрий інструмент як хлопавка потрібен у кіно, яку роль вона відіграє і чи можна зняти кіно без неї?

Хлопавка -  це інструмент, який використовується при зйомці фільму для синхронізації звуку і зображення та позначення сцен і дублів.

Перед зйомкою кожної сцени на ній позначають  номер монтажного кадру і дубля, а також іншу службову інформацію, яка може включати прізвище режисера, оператора, номера емульсії кіноплівки і касет, використаний об'єктив, світлофільтри та інші технічні параметри. Останнє необхідно для визначення оптимальних параметрів подальшої кольорокорекції і причин браку в разі його виникнення.  Зйомка розпочинається після появи хлопавки у кадрі та звуку її закриття. До речі, саме звук закриття хлопавки допомагає при монтажі звести звук з зображенням, адже часто звук записується не на камеру, а на спеціальні мікрофони.

На жаль, знімати за один раз сцену не завжди виходить,  тому хлопавка стає у нагоді, а саме поява асистента оператора з нею в кадрі позначає кожен дубль. Потім при монтажі  обирається вдала сцена і склеюється з іншими, так і з’являєтся  на світ кіно.

Звичайно можна не використовувати хлопавку, але без позначення дублів і сцен під час монтажу в знімальної  групи закінчиться валеріанка. Бо розібратися у сотні дублів робота не  з легких та і часу  на це витратимо більше. Тому хлопавка  стане у нагоді будь-якому кіношнику.

Тел.: +38 (044) - 528 - 05 - 33

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36Б ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Моб.: +38 (050) 220-93-19 Сергій Миколайович Гончарук

Факс: +38 (044) 285-85-27