+38 (093) 280-03-89+38 (067) 294-29-97ikitbtv@gmail.com

                 

Tumasoff Gallery

Тележурналісти групи ТБА-37 та ТБА-37к відвідали галерею Тумасова. Майстерно виконані фотографії надовго залишаться у пам’яті. Але справжньою несподіванкою виявилася гра, яку вигадав автор. Сергій Олександрович запропонував студентам розділитися на три команди: позитивні(П), негативні(НН) та нейтральні(Н). Кожна із команд повинна поставити запитання, яке відповідатиме розподіленню. Тобто позитивні ставлять питання, пов’язані із радісними моментами, негативні - з поганими, а нейтральні, які не спонукають до яскравих емоцій.

 • У кожній людині живе творче єство. Його потрібно просто висмикнути. Як висмикнути? Як спровокувати себе, свій розум до творчості? Як ви думаєте?

Дивитися приклади людей, які щось роблять. Спробувати щось робити і зрозуміти. Можливо познайомитися з творчими людьми.

 • Так, але це не пробудити творчий потенціал, а надихнутися. А як саме пробудити творчий потенціал?! Є чотири способи: 1.Алкоголь. 2.Наркотики. 3.Голод. 4.Закоханість. Якщо перші два малоефективні і мають багато негативних наслідків, то ними краще не користуватися.  Закоханість живе лише 100 днів, а далі це кохання. Кохання менш ефективне для  пробудження потенціалу, ніж закоханість. Я одружений… Тому мій вибір під час експедицій - це  голод. За період подорожі я худну на 6 кг за 2 тижні.

Це було перше запитання, яке поставив нам Сергій Тумасов. Далі запитували ми.

 • (П) Чи є у вас особливі речі, які ви берете з собою в експедицію?

Так, звичайно є. Але в залежності від місцевості куди я їду, він різний.

 • (Н) У цій залі ми бачимо лише пейзажні роботи. Чи не пробували ви себе в інших жанрах?Наприклад, портрет.

Я пробував колись робити портрети для репортажів, але зараз тільки пейзаж.

 • (НН) Яку максимальну суму вам вдавалося заробити за картину?

11 000 євро.

 • (НН) Скільки?

11 000 євро.

 • (П)Чи пам’ятаєте день, коли ви вперше зробили фотографію?

Я не пам’ятаю свою першу фотографію, яку, скоріше, зробив на чужий фотоапарат. Та коли мені тато подарував фотоапарат, то я запам’ятав першу фотографію, яку зробив ним. Я сфотографував дівчину, у яку був закоханий.

 • (Н) До кризи 2008р. ви займалися бізнесом, зараз - фотомитець. Що приносить вам більше задоволення - вигідна угода чи геніальна фотографія?

Я отримаю задоволення від одного і від другого, але фотографія більш щира. Вона показує не холодний розум, але що ти відчуваєш в середині.

 • (НН) Окрім голоду ви використовували якісь інші речовини для розкриття творчого потенціалу?

Ні, ніколи. І взагалі не рекомендую. Це знищує будь-яку людину.

 • (П) Якою світлиною ви найбільше пишаєтесь?

Такої немає. Усі мої фотографії мені подобаються. Я в них вкладав душу. З кожної експедиції я привожу по 5-6 фотографій, але знімків - декілька тисяч.

 • (Н) У кожного фотографа є свій стиль, а чи є він у ваших роботах?

Певно є, тому що багато хто впізнає: «О, це Тумасов!»

 • (НН) Чи вважаєте ви себе найкращим фотохудожником України?

Найкращим не вважаю, але я роблю ті речі, які ніхто в Україні не робить. Це точно! Тому що таке панно в Україні, крім мене, ніхто точно не робить! Майже ніхто не робить таких експедицій, як я. Тому в чомусь я точно найкращий.

 • (П) Яка була у вас найдовша експедиція?

Найдовша була у США. Тому що був буревій, торнадо, одним словом непогода. Найскладніша в Ісландії. Уявіть собі вітер зі швидкістю 45м/с. Тобто при такому вітрі, ви можете взятися за дерево, відкинути ноги і як прапорець висіти якийсь час. Але все б нічого, та ще й снігопад! Ти відходиш 2 метри від автомобіля і все, немає нічого, лише біла пустеля навколо. Загубитися і замерзнути дуже легко. А в таких умовах мені ще потрібно було пересуватися, їхати на автомобілі і зробити фотографії. А це важко і морально, і фізично. Я бачив як вітер здував авто з дороги.

Журналіст: Коли Сергій Олександрович говорив, важко було повірити, що людина, звичайна людина може мати стільки відваги, щоб ризикувати заради фотографії. Однієї маленької фотографії, що буде прикрашати стіни людей, які нічого не підозрюють про історію її створення та про чоловіка, який ризикував своїм життям заради неї. Один словом, неочікуваний сюрприз від Сергія Тумасова – бліц-інтерв’ю, обернувся цілою скарбницею відповідей для першокурсників. Так пройшов наш день у Tumasoff Gallery, а що цікавого у вас?

Автор: Каліновська Вікторія

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) - 528 - 05 - 33

E-mail: ikitbtv@gmail.com

                     

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36Б ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Моб.: +38 (093) 280-03-89 Олена Миколаївна Венгер

Моб.: +38 (067) 294-29-97 Олександр Ілліч Балабан

Моб.: +38 (050) 220-93-19 Сергій Миколайович Гончарук

Факс: +38 (044) 285-85-27

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

                     

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2019 ФКіТБ КНУКіМ