Гріза Віктор Анатолійович кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України.

У 1990 році закінчив Донецький політехнічний інститут за спеціальністю електронно-обчислювальні машини і отримав кваліфікацію-системотехнік. З 1989 по 1993 рік грав у команді «КВН ДПІ» (пізніше «Команда мрії»). Тричі фіналіст вищої ліги. Сценарист, актор, ведучий команди в більш ніж 300 концертів по Радянському Союзу і СНД від Байкалу до Берліна і від Салехарда до Кавказу і Середньої Азії.

1992 - 1994рр.: Телекореспондент, редактор відеовиробництва, керівник відділу медіа-планування, начальник відділу зовнішньої реклами, менеджер спецпроектів. Консультант зі зв'язків з громадськістю страхової компанії АСКА, PR-директор баскетбольного клубу «Чайка».

У 1996 році був рекламним директором першої в Донецьку FM-станції «Радіо Так!». З 1996 року - співвласник Продюсерського центру «Крок». Був співзасновником і віце-президентом Українського кулінарного Союзу, успішно лобіював прийом України в члени Всесвітньої Асоціації Кулінарних Союзів (WACS). У 2001 році отримав спеціальність менеджера в Азовському регіональному інституті управління Запорізького державного університету (Бердянськ). У 2002 році вступив до аспірантури Донецького університету економіки і торгівлі, працював над дисертацією на тему «Маркетинг послуг в сфері розваг».

Має в активі благодійний мистецький аукціон за участю зарубіжних «Art For» (2000), ініціював проведення Днів культури України в Угорщині, влаштовував сценічні шоу в Сербії, на Мальті, в Туреччині, Південно-Африканській Республіці, Росії. Провів понад 150 культурних акцій із зарубіжними учасниками та естрадними колективами. До 20-ї річниці дипломатичних відносин між Україною і Туркменістаном влаштував художню виставку в Національному музеї образотворчого мистецтва Ашхабада (2012 р.). Був режисером нової постановником церемонії відкриття злітно-посадкової смуги і нового терміналу Міжнародного аеропорту ім.С.С.Прокоф'єва, а також офіційної фан-зони ЄВРО-2012 в Донецьку. 14 листопада 2013 року в Новій галереї Київського муніципального музею російського мистецтва під егідою Італійського інституту культури при Посольстві Республіки Італія відкрив виставку неаполітанських художників «О, соле міо!». На замовлення Генерального Консула Республіка Польща в Донецьку розробляв програму міжетнічних культурного співробітництва в сфері музики, театру, паркової скульптури. Був куратором арт-проектів «Маски: межі реальності» і «Сліди». У вересні 2014 року виступив співкуратором і виконавчим продюсером Дня Cultprostir.ua на ГогольFest'e. Автор соціальних проектів, наприклад Музею під відкритим небом "Етно-місто Дике Поле", Кубка Мера Донецька з бігу, арт-резиденції "Будинок Механізатора".

У 2014 році захистив кандидатську дисертацію по темі: «Етнічна історія Південно-Східної України серередини XVIII- початку XX ст.: Історіографія проблеми» в Донецькому Національному університеті. З серпня 2014 го живе в Києві, де взяв участь в ряді знакових арт-подій країни. У 2017-му був арт-оглядачем сайту CHERNOZEM.info видавництва ArtHuss. У 2018-му заснував сайт-анонсер культурних подій в сфері мистецтва, дизайну, шоу, освіти, стилю життя WOWNOW.how. 01 вересня 2020 року на своїй фб-сторінці зробив майже 600 арт-оглядів виставок і мистецьких проектів, що пройшли переважно в Києві. Куратор арт-резиденцій семантичного сюрреалізму в просторі постмодернізму Славутича (атомоград ЧАЕС) в 2019 і 2020 роках.

Є співзасновником ряду громадських організацій:
- з 2015 року ГО "ВО" Креативна Україна ", яка популяризує ідеї креативної економіки;
- з 2018 року ГО "MUSEUM SIKOR SKY", яка популяризує київський період життя авіаінженера Ігоря Сікорського;
- з 2020 року ГО «ViZa», частиною міжнародної системи співробітництва в сфері художньої культури.

Активний учасник музейного співтовариства і захисник культурної спадщини. Керівник віртуального музейного хаба Museum Sikor Sky. Кандидат історичних наук. Заслужений працівник культури України, нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України. Докторант культурології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Радник мера Славутича з культури, туризму і креативних індустріях, куратор програми Славутич — Мала культурна столиця України-2021”.