Странадко Едуард Миколайович Заслужений працівник культури України, доцент кафедри кіно-, телемистецтва.

Народився 28 вересня 1958 року в Джанкої. Працював майстром домобудівного комбінату, фотографом у проєктному інституті, викладачем фотографії Полтавської обласної станції юних техніків. Багато років жив у Санкт-Петербурзі, де працював фотокореспондентом місцевих газет. Також працював редактором новин на телебаченні та фотокореспондентом всеукраїнської газети «Независимость».

Український фотохудожник, голова Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України, член Національних спілок фотохудожників (з 1989) та журналістів України.

Автор 60 персональних виставок, учасник понад 100 виставок в Україні та за кордоном, куратор понад 20 мистецьких проєктів