Ширман Роман Натанович – завідувач кафедри кіно-телемистецтва, завідувач секції режисури кіно і телебачення, професор, Заслужений діяч мистецтв України.

Кінорежисер і сценарист, секретар правління Національної спілки кінематографістів України. Автор книг: «Телевізійна режисура», «Алхімія режисури», «Розумне телебачення», «Мок’юментарі в кіно і на телебаченні».

Найбільш відомі кінострічки: «Сталінський синдром», «Останній шанс», «І буде новий день», «Дерево під вікном», «Леопольд або втеча від свободи», «Тепер я буду любити тебе» та ін.

Нагороди:

Лауреат премії  імені Лесі Українки. Лауреат премії імені Фелікса Соболєва;

Гран-прі XVI Міжнародного кінофестивалю документальних фільмів (Росія, 2005), Гран-прі Х Балканського міжнародного кінофестивалю дитячих фільмів за кращий ігровий фільм (2009), Гран-прі і Приз за режисуру  VІІІ Міжнародного фестивалю телевізійних програм «Бархатний сезон», Перший приз та приз за режисуру кінофестивалю документальних фільмів «Літопис», Перший приз І Міжнародного кінофестивалю «Контакт», Срібна медаль Міжнародного кінофестивалю у Брно, призи та дипломи кінофестивалів у Чехії (Острава), Китаї (Пекін), Росії (Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург),Україні (Київ, Ялта, Севастополь) та ін.

Викладає дисципліни:«Кіно-, телемистецтво (Режисура кіно і ТБ)», «Керівництво бакалаврськими роботами», «Керівництво магістерськими роботами».

InstagramFacebooke-mailORCIDGoogle ScholarScopus IDWeb of Science