Walt Disney Pictures ( I частина)

«Всі наші мрії збуваються, якщо у нас є достатньо рішучості домогтися їх виконання», - казав засновник популярної  кіностудії «Walt Disney».  Студія зацікавила усю дитячу аудиторію, а її мультиплікаційний герой Міккі Маус став національним символом. Тема боротьби добра зі злом і врешті-решт щасливий кінець зробили компанію Disney популярною в усьому світі. Отже, сьогодні поговоримо про неї.

Далекого 1923 американець Уолт Дісней приїжджає до Голлівуду із 40 доларами в кишені та декількома малюнками. Звісно, успішні на той час кіностудії не прийняли його, адже він був дуже молодий та недосвідчений. Численні відмови не відбили жагу Уолта створювати анімацію. Отже, разом із старшим братом Роєм вони орендують гараж дядька та організовують власну студію - Disney Brothers Cartoon Studio.

Першим мультфільмом стала «Аліса в країні чудес» за мотивами казки Люїса Керола. Брати отримали гонорар та змінили назву вже на, відому нам, «Walt Disney Pictures». Підписали контракт із продюсером Нью-Йорка – Маргарет Вінслер і почали створювати першого мальованого героя. Ним став кролик Волтер. Кіностудія випустила близько 26 серій за участю цього персонажа.

Першим анімованим героєм, що заговорив з екрану став Міккі Маус. Початкові дві серії були німими та нікому не цікавими, а третя була вже повноцінна зі звуком. До 1947 року епізоди озвучував сам Уолт Дісней, а потім актор Джиммі Макдональд. Відтоді і почалася епоха Міккі Мауса. Він став візитною карткою кіностудії.

Проте, мало кому відомо, що мишеня вигадав не Уолт Дісней, а мультиплікатор Аб Айверкс. Але вся слава дісталася Уолту. Ходять навіть чутки, що на одній із вечірок дитина попросила Уолта намалювати йому Міккі Мауса. Той тихенько передав це завдання Абу Айверксу, щоб потім просто підписати і подарувати. Терпіння Айверкса не витримало і він пішов зі студії.

Перший великий успіх компанія отримала у 1937 році. Саме тоді випустили повнометражний мультфільм  «Білосніжка і сім гномів». Проєкт коштував півтора мільйона доларів і знімався впродовж трьох років. В результаті, кінострічка зібрала двадцять мільйонів переглядів, а Уолт Дісней отримав премію «Оскар». Успіх «Білосніжки» залежав і від провідних анімаційних фільмів «Пінокіо», «Попелюшка», «101 далматинець» та багато інших. Автору важлива була не тільки «картинка», а й звук. Уолт завжди сам ретельно відбирав музику, щоб підсилювати емоції глядача.

Цікаво те, що продюсер знімав не тільки мультиплікацію, а й навчальні стрічки для армії США. Зазвичай це була пропаганда аби змусити американців платити податки. Також Уолт Дісней брав участь у створенні документальних фільмів про космос для компанії NASA.

Згодом, люди з усього світу писали Уолту листи з проханням відвідати кіностудію та побачити улюблених героїв наживо. Так і з’явилася ідея побудувати великий мультиплікаціний парк, де усі відвідувачі будуть спостерігати як «оживають» їх улюблені персонажі. Напочатку 50-х режисер лишає створення мультфільмів і починає розробляти парк розваг.

Вже у наступній статті ви дізнаєтеся як створили Дійснейленд та найвпізнаваніший логотип світу - Disney.

Єлизавета Ткаченко