Інститут кіно і телебачення

Хлопавка у кіно

«Сцена перша, дубль перший»! Лише після цієї команди та звуку хлопавки починається зйомка, але чи справді такий маленький, нехитрий інструмент як хлопавка потрібен у кіно, яку роль вона відіграє і чи можна зняти кіно без неї?  

Хлопавка -  це інструмент, який використовується при зйомці фільму для синхронізації звуку і зображення та позначення сцен і дублів.

Перед зйомкою кожної сцени на ній позначають  номер монтажного кадру і дубля, а також іншу службову інформацію, яка може включати прізвище режисера, оператора, номера емульсії кіноплівки і касет, використаний об'єктив, світлофільтри та інші технічні параметри. Останнє необхідно для визначення оптимальних параметрів подальшої кольорокорекції і причин браку в разі його виникнення.  Зйомка розпочинається після появи хлопавки у кадрі та звуку її закриття. До речі, саме звук закриття хлопавки допомагає при монтажі звести звук з зображенням, адже часто звук записується не на камеру, а на спеціальні мікрофони.

На жаль, знімати за один раз сцену не завжди виходить,  тому хлопавка стає у нагоді, а саме поява асистента оператора з нею в кадрі позначає кожен дубль. Потім при монтажі  обирається вдала сцена і склеюється з іншими, так і з’являєтся  на світ кіно.

Звичайно можна не використовувати хлопавку, але без позначення дублів і сцен під час монтажу в знімальної  групи закінчиться валеріанка. Бо розібратися у сотні дублів робота не  з легких та і часу  на це витратимо більше. Тому хлопавка  стане у нагоді будь-якому кіношнику.

 

#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2021 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) 528-05-33

E-mail: ikitbtv@gmail.com

              

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36 ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Моб.:+38 (067) 314-57-95

Моб.: +38 (093) 280-03-89 Олена Миколаївна Венгер

Моб.: +38 (067) 294-29-97 Олександр Ілліч Балабан

Моб.:+38 (063) 470-92-39 Володимир Данилюк, студентський декан

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

              

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2016-2021 ФКіТБ 

Розробка сайту: Dmytro Romankov