15 цікавих фактів про кіно

1.Знаменитий бульвар Капуцинів в Парижі, де були показані перші фільми, виявляється, називається «бульвар Капуцинок».

2.Режисер Алан Сміті (англ. Alan Smithee, Allen Smithee, Alan Smythee, або Adam Smithee) – псевдонім, який використовується у випадках, коли режисер з тих чи інших причин відмовляється вказувати своє ім’я в титрах.

3.Два роки розшукувала поліція предмети, вкрадені зі знімального майданчика телесеріалу «Зоряний шлях», і їй вдалося повернути лише третина викраденого. А ще був знайдений костюм Бетмена, вкрадений раніше зі студії Warner Brothers.

4.У Північній Америці телефонні номери з префіксом в діапазоні від 555-0100 до 555-0199 спеціально відведені для вигаданого використання в телесеріалах, фільмах, комп’ютерних іграх та інших художніх творах

5.Кіно дуже довго не мало назви. Його називали по-різному – «кіномо-, хромо-, фоно-, мега-, скопограф», «ілюзіон», «кікі», «кінемоша» або «кінемошка». Єдине, що дожило до наших днів – це слово «кіношка». А слово «кіно» прийшло з Німеччини.

6.У багатьох американських фільмах і серіалах згадується Acme Corporation (A Company Making Everything)- Фірма, яка робить все, що завгодно. Є 2GAT123 – вигаданий автомобільний номер; Channel 37 – вигадана телевізійна станція; Heisler Beer – вигадана марка пива; Hobbs End – вигадана місцевість; Морлі – вигадана марка сигарет; Oceanic Airlines – вигадана авіакомпанія…

7.Найвпізнаваніша кінофраза всіх часів «i’ll be back» з к/ф «Термінатор», 1984 року.

8.Перші кінокартини іноді супроводжувалися дуже цікавими курйозами. Коли свій перший кінотеатр відкрили знамениті брати Ворнери, їм доводилося брати стільці для глядачів у похоронному бюро: вранці на них голосили родичі покійних, а ввечері публіка дивилася фільм.

9.Найпопулярніший герой фільму – Шерлок Холмс (був екранізований 200 раз)

10.Найдорожчий фільм в історії кіно. Це «Зоряні війни. Епізод 1», на його зйомки було витрачено 115 млн. доларів.

11.У середньому дохід від продажу супутніх товарів у фільму в п’ять разів більше, ніж прибуток від кінопрокату

12.У 1939 році в Голлівуді випускали фільми, як гарячі пиріжки. В середньому виходило по два нових фільми в день.

13.Країна, в якій на даний момент знімається найбільше фільмів – це Індія. Не знаю, як вони це роблять, але в Індії щороку знімається близько семисот п’ятдесяти художніх фільмів, тобто по 2 фільми в день.

14.Відома кінська голова з фільму «Хрещений батько» була справжнісінька – продюсер отримав її в компанії, що виробляє собачий корм.

15.Модель Годзілли, використаний у зйомках однойменного фільму, важить 100 кілограмів, і зроблена з уретану і бамбука.