Інститут кіно і телебачення

Чому я хочу стати фотографом ?

Фотохудожник – творча особистість, яка показує красу нашого життя через об’єктив камери. Робота фотографа дуже цікава та різноманітна, адже він, як і режисер, має вигадувати різні композиції, аби вийшов хороший кадр. Сучасні технології дозволяють перетворювати знімки просто до невпізнаваності.Тож пропоную вам більше дізнатися про професію фотохудожника від нашого студента Евгена Нікітіна.

Привіт, Женя! Ти студент 1-го курсу фотохудожників. Цікаво, чого тебе привабила саме ця професія?

- В один момент я вирішив стати “годинникарем” аби зупинити час. Також мені сподобалось те, що не просто треба “тиснути на кнопку”, як багато хто думає, а це прям ціла наука. Я захотів вивчити цю науку і дізнатися більше.

Чому ти обрав саме фотографію, а не відеозйомку?

- Щоб зупиняти час, не повторювати у точності як зараз відбувається, а саме відобразити той самий момент, щоб через багато років його можна було передивитися і згадати.

Багато хто думає, що бути фотографом – легко. Підійшов сфотографував і ось тобі готовий кадр. Чи погоджуєшся ти з цим?

- Сто відсотків не згоден. Дійсно багато людей думають, що натиснув на кнопку все готово, але ні. Звісно, якщо на телефон то це так і відбувається, але якщо на фотоапарат то це ціла наука. Це потрібно відчувати, розуміти композицію кадру, яка в тебе оптика, світло, налаштування камери. І просто так, натиснув на кнопку, на фотоапараті ти отримаєш не дуже хороше зображення, точніше, взагалі ніяке. Треба підходити до цього з розумом і аналізувати - тоді можна отримати чудовий кадр.

Порадь, яку камеру краще використовувати для початківців, а яку для професіоналів?

- Найкраща камера та, яка в тебе в руках. Не можна сказати, що для початківців підійде ця, а для професіоналів ця. Але якщо так вже і розібратися, то візьмемо, наприклад, категорію фотоапаратів Canon. Для початківців краще підійдуть моделі: 600d/650d/700d/750d/800d. Це кроп матриця, тому для початківців якраз те, що треба. А для професіоналів вже: Canon 5d mark 2, 3, 4. Це лінійки з повним форматом матриці й через це якість зображення стає набагато приємнішою, глибина кадру стає набагато краще.

В якій програмі краще редагувати фото?

-  Бажано використовувати ліцензійну програму через те, що там більший спектр можливостей, але ні в якому разі не використовувати телефони! Тому що телефонне редагування дуже відрізняється від комп’ютерного і має зовсім інші кольори, різкість, деталізацію. Отже краще використовувати все на комп’ютері. Якщо Apple техніка то краще:

“Capture one” – корекція кольору, “Photoshop” – ретуш.

Якщо система Windows то: “Lightroom” - колір і “Photoshop” – ретуш.

Які фото вдається тобі найлегше, а які найскладніше?

- Завдяки тому, що досвід фотографії в мене вже досить великий то мені нічого не складно робити. Але мабуть нелегко репортаж, особливо живий з місця подій тут і зараз, а не відкриття якогось магазину. Легше всього дається мені композиція у чорно білому-кольорі, завдяки моїм майстрам Кармінському Валентину Анатолійовичу та Віталію Дмитровичу Запорожченко.

А скажи, яка у тебе мрія як у фотографа?

- Потрапити на обкладинку журналу, співпрацювати з популярними виданнями ( Vogue, Bazar і т.п). А також відкрити свою фотостудію.

Можливо порадиш деяку літературу для майбутніх студентів фотохудожників?

- Сто відсотково Лідія Павлівна Дико “Основи фотокомпозиції”, бо на композиції усе побудовано. Також раджу просто думати і розуміти, чому саме так зроблений кадр, дивитися роботи інших фотографів, щоб потім робити не задумуючись. А ще читати психологію, аби розуміти людей.

Дякую тобі за цікаву інформацію і поради!

Отже можна зробити висновок, що професія фотохудожника дуже цікава та творча. Це людина, яка здатна зупинити час, аби потім згадати його знову.

Єлизавета Ткаченко

#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2021 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) 528-05-33

E-mail: ikitbtv@gmail.com

              

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36 ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Моб.:+38 (067) 314-57-95

Моб.: +38 (093) 280-03-89 Олена Миколаївна Венгер

Моб.: +38 (067) 294-29-97 Олександр Ілліч Балабан

Моб.:+38 (063) 470-92-39 Володимир Данилюк, студентський декан

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

              

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2016-2022 ФКіТБ 

Розробка сайту: Dmytro Romankov