Дещо про Опру Вінфрі

Справжнє ім'я — Орфа — дано їй на честь біблійної персонажки Орфи, сестри Рут. Про перетворення в Опру є дві версії: або родина та друзі не могли вимовляти «Орфа», — і згодом літери поміняли місцями в свідоцтві про народження, або букви переплутала акушерка, заповнюючи документи новонародженої.

В 14 років завагітніла та народила (дитина померла невдовзі після народження). Тоді ж мати відіслала Опру жити в Нешвілл, Теннесі до батька. Освіта стала для дівчини пріоритетом: вона увійшла в число почесних студентів і її навіть було обрано «Most Popular Girl». Вигравши змагання з красномовства, у свої 17 років стала студенткою Університету штату Теннессі, якому історично склалося стати університетом для афроамериканців, — і там же студіювала комунікаційні науки. Бабуся Опри розповідала, що з моменту освоєння мови Опра завжди була ніби на сцені: у дитинстві брала інтерв'ю у ляльок, зроблених з кукурудзяних качанів, і у ворон на паркані.

Опра одночасно працювала і вчилася в університеті: вона була наймолодшою репортеркою у місцевих ЗМІ і першою чорною жінкою-репортером телебачення Нешвілла. У 18 років Опра виграла в театралізованому конкурсі краси «Miss Black Tennessee», а вже в 1976 році перейшла на WJZ-TV у місті Балтимор, стала помічницею шестигодинних новин і її почали визнавати місцевою знаменитістю.