Маленькі секрети портретної зйомки

Як знімати портрет? Для цього цілком можна обійтися без спеціальної техніки, головне – природність моделі і її артистизм. Невимушена обстановка, гарний настрій, взаєморозуміння між фотографом та моделлю – запорука успішної портретної зйомки. А щоб всі фотографії вийшли вдалими, візьміть на замітку деякі правила зйомки портрета.

1. По можливості намагайтеся не робити фотографії «в лоб». Моделі зовсім не обов’язково дивитися в кадр, навпаки, найцікавіші фотографії виходять тоді, коли людина захоплено займається своєю справою, задумливо дивиться в бік або спостерігає за чим-небудь. Адже саме в такі моменти людина не напружується, виглядає природно.

2. При зйомці портрета постарайтеся, щоб у кадр потрапляло якомога менше сторонніх предметів (різні меблі, інші люди на задньому плані і т.п.). Прибирайте все, що не має відношення до сюжету. Виняток становлять руки портретованого – їх розташування передає характер і психологічний стан. Органічно виглядатиме один предмет в руках моделі – букет, м’яка іграшка, мобільний телефон і т.п. – якщо він надає додаткову виразність знімка.

3. Цікавими виходять портрети крупним планом, коли в кадрі знаходиться тільки особа або навіть частину обличчя. По крайней мере, вуха і верхівку можна прибрати з кадру цілком сміливо. При цьому зростає образотворча навантаження на кожен елемент, косметика, зачіска або неголеність будуть більш помітними.

4. Дуже рідко виходять вдалими фотографії, на яких модель знаходиться строго по центру. Знімок вийде більш природним, якщо людина буде трохи зліва чи справа (головне не залишити занадто багато порожнього місця).

5. Якщо ви хочете зняти людини на повний зріст на тлі красивого моря або гір, не намагайтеся «вбити двох зайців»: одночасно і пейзаж, і людина вдало не отримають. Кадрування знімок так, щоб людина вийшов добре і був смисловим центром фотографії, а гори або море виступали в якості фону. Пейзаж цілком можна відобразити окремо.

6. Необов’язково ставити по стійці смирно: дозвольте людині розслабитися і прийняти зручну позу. Не зайвим буде вивчити пози для фотографій дівчат, чоловіків і пар, які можна знайти в інтернеті або знайти на нашому сайті (Пози для фотографій).

7. Перед тим, як зробити знімок, перевірте, що в кадр не потрапляє нічого некрасивого: труб, огорож, гнилих дощок, пакетів та іншого мотлоху, а також щоб з голови моделі «нічого не росло» – не стирчало ззаду дерево, гілка, ліхтарний стовп і т.д.

8. Знімок повинен бути врівноваженим по композиції: не повинно бути занадто багато пейзажу, неба, моря, якщо це не є частиною художнього задуму. Ідеальним буде дотримання основного правила композиції, коли знімок розділений по горизонталі і вертикалі на три частини, а основні елементи сюжету (голова, очі, рот) розташовані на перетині цих частин.

9. Перед тим, як зробити знімок, прослідкуйте, щоб одяг на моделі сиділа нормально, була чистою, без плям, ворсинок і т.д. Можна перекомпонувати кадр, щоб виключити невдалі ділянки.

10. Знімаючи груповий портрет, ставте людей якомога ближче один до одного, щоб не було просвітів між плечима. Високих людей потрібно поставити трохи далі, а дітей вивести на передній план. Кадр повинен бути різким по всьому полю, а витримка – не більше 1/60 секунди.

11. Щоб вийшов цікавий і динамічний кадр, спробуйте знімати не тільки в анфас, а й збоку, зверху, знизу. До того ж, так ви зможете приховати будь-які недоліки зовнішності.

12. Для портретної зйомки дуже важлива глибина різкості. Цілком різким повинен бути тільки портрет на повний зріст, та й то не завжди. Портрети з розмитим фоном виглядають дуже виграшно. При фокусуванні звертайте увагу, щоб у фокусі обов’язково були очі.