Інститут кіно і телебачення

Майбутній оператор, поглянь!

Робота оператора залишається за кадром, однак саме його очима глядачі бачать різні події, народжені в уяві сценаристів і режисерів.

Робота кіно-і телеоператора відрізняється. Кінооператор часто бере участь у детальній розробці режисерського сценарію, проведенні акторського кастингу, затвердженні разом з режисером ескізів декорацій і іконографічних матеріалів (малюнків, фотографій тощо), пошуку натури (місць, де будуть зніматися епізоди фільму) і т.д. Під час зйомок оператор в чому відповідає за технічну сторону справи.

Контролює установку світла в павільйоні, вибір потрібних об’єктивів тощо. Під його контролем знаходяться камери та мікрофони, різноманітна освітлювальна техніка, особливі підйомні крани (дозволяють виконувати зйомку з високої точки), візки тощо. Від оператора залежить, як будуть виглядати обличчя героїв на екрані, адже фахівець здатен зробити привабливим навіть не надто фотогенічне обличчя, правильно встановивши світло та вибравши максимально виграшні ракурси. І навпаки, може показати людину з найменш привабливого боку.

Робота на телебаченні може проходити в різних умовах. Можна спокійно знімати прес-конференцію, стояти за стаціонарними камерами в студії, виїжджати на спортивні змагання або ризикувати життям в гарячій точці. У операторських службах великих телекомпаній зазвичай є співробітники, які спеціалізуються на тому чи іншому виді зйомок. Робота переважно стояча, графік може бути ненормованим.

Вибираючи дану спеціальність, необхідно враховувати, що без диплома про закінчення навчального закладу добре працевлаштуватися практично нереально. Однак уміння користуватися камерою і грамотно знімати плани ще не гарантує місце на провідному телеканалі чи в студії відомого режисера.

Оператор повинен мати розвинуте образне мислення, багату уяву, володіти вродженим художнім смаком, а також йому потрібна гарна фізична форма. Носити апаратуру доволі важко, а процес зйомки може тривати багато годин поспіль.

Грамотний професіонал завжди знайде роботу на ТБ – зйомки серіалу, відеокліпу, реклами тощо. Що стосується доходів, тут багато що залежить від імені фахівця, стажу, віку, освіти. Мінімальна зарплата операторів на центральних телеканалах значно перевищує рівень середніх доходів у промисловості. Оператори, які мають вільний час, мають можливість регулярно підробляти, наприклад, на зйомці весіль.

Зроби свій крок до омріяної спеціальності: http://ikitb.knukim.edu.ua/abiturientu/tvorchyi-konkurs/operatory.html

#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2020 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) 528-05-33

E-mail: ikitbtv@gmail.com

              

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36 ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Моб.: +38 (093) 280-03-89 Олена Миколаївна Венгер

Моб.: +38 (067) 294-29-97 Олександр Ілліч Балабан

Моб.:+38 (063) 470-92-39 Володимир Данилюк, студентський декан

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

              

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2021 ФКіТБ КНУКіМ