Інститут кіно і телебачення

Чарівний ліхтар

Документальні фільми, комедії, знову документальні фільми, мультики ... Мультики!?

 У 1900 році завдяки Джеймсу Стюарту Блектону з'явилася перша анімація. Коротка стрічка "Зачарований малюнок  " , у якій акторами були  художник (сам режисер ) і чарівна дошка . Сюжет простий і досить цікавий: Блектон малює на дошці голову , потім лице , далі предмети: вино, келих і цигарку. І наче за допомогою чар , забирає ці предмети з малюнка.

 Далі були: " Магічна ручка "(яка вміла самостійно писати) і ціла серія мультфільмів "Комічні фрази смішних лиць ". Останні стали найпопулярнішим мультиком. А для цього потрібні були лише дошка, крейда і трошки фантазії :

  У 1897 році Стюарт Блектон заснував кінематографічну фірму " Vitagraph " , під крилом якої знялись близько ста фільмів , у головних ролях брали учать ,загалом, 16 акторів .

 Розкажу про декілька найцікавіших творів з його творчості:

  1. "Юлій Цезар" - знятий за однойменною трагедією Вільяма Шекспіра. Історичний фільм отримав багато симпатій американських глядачів і шанувальників класичної літератури. До речі , вже через п'ять днів після випуску фільму , сценарій був надрукований у великому тиражі і одразу розкуплений по всій Америці.
  2. " Гравець у покер" - 12 хвилинна комедія, в якій змальовано життя фанатичного гравця -  містера Брауна. Він постійно програє і приховує це від своєї дружини , яка вже давно здогадувалась про його захоплення.  Одного разу він втік з церкви, задля гри у карти . Знайомий містера Брауна  розповів це його дружині, а та викликала поліцію і увірвалась до ігрового будинку.
  3. " Чарівність Флориди " - фільм заснований на п'єсі Фергюста Редмонта й Арчибальда Гюньера. На жаль , рукописи не збереглись і п'єсу прочитати неможливо. Ця стрічка цікава тим, що вважається першою картиною гомосексуального характеру. Тому, що у сюжеті , після споживання чарівного насіння , троє людей змінюють свій рід на протилежний, залишаючись при цьому собою.
  4. Останнім розкажу про фільм " Капітан Блад ". Сюжет трішки нагадує всім відомих "Піратів Карибського моря". Капітан Блад – пірат з доброю душею, який вважає себе керівником Карибського моря і кидається у вирій пригод. Стрічка є екранізацією книги Рафаеля Сабатіні " Одіссея капітана Блада " , написаної у 1922 році .

 А вже в наступний четвер , ви зможете заглибитися  в світ анімації , разом зі мною та... Уолтом Діснеєм !

#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2021 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Д. Дорошенка, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (093) 741-30-55

E-mail: ikitbtv@gmail.com

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36

Режим роботи: ПН. - СБ.: 09:00 - 18:00

Моб.:+38 (063) 470-92-39 Володимир Петрович Данилюк

Моб.:+38 (093) 035-88-17 Катерина Сергіївна Степаненко

Моб.:+38 (067) 896 08 65 Артем Вікторович Пароконний

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

 

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2016-2023 ФКіТБ

Розробка сайту: Dmytro Romankov