Поговоримо про кіно?

Один з братів-творців кінематографу – Луї Люм’єр – якось зізнався, що вигадав кіно глухої ночі, коли мучився від нападу головного болю. Перші фільми Люм’єрів тривали не більше 50 секунд. Крім знаменитого «Прибуття поїзда» в історію кінематографу увійшла стрічка «Робочі виходять з фабрики Люм’єр». Назва картини говорить сама за себе: брати просто поставили камеру перед воротами і зняли, як роботяги залишають підприємство. 50 секунд – і кіно готово. І ніяких вам спецефектів, костюмів, декорацій та іншої «мішури», без якої неможливо уявити сучасну кіноіндустрію.

Кіношників завжди приваблювали історичні особистості. Найпопулярнішою виявився імператор Наполеон Бонапарт: він став персонажем майже двохсот картин. На другому місці – Ісус Христос, «який узяв участь» в 150 фільмах. На третьому – вождь російського пролетаріату Володимир Ілліч Ленін, який «зіграв» майже в 86 картинах і обійшов Адольфа Гітлера, який посів 4-е місце з 84-ма кінострічками. Цікаво, що іншого вождя народів – Йосипа Сталіна (38 картин) – випередила цариця Клеопатра: вона стала героїнею 40 фільмів. А ось найбільш екранізованим літературним персонажем є Попелюшка. Їй трохи поступаються Гамлет і Кармен, в числі лідерів також Ромео і Джульєтта, мушкетери з д’Артаньяном і Дон Кіхот.