Цікаві факти про мікрофон
Якщо підключити звичайні навушники до входу мікрофона, їх можна використовувати як мікрофон. Спрощена конструкція навушників і мікрофону однакова: мембрана підключена до котушки з проводом, що знаходиться в магнітному полі постійного магніту. У навушниках при звичайному використанні струм, що подається на котушку, перетвориться в коливання мембрани, а в мікрофоні - навпаки.
Фірмовий сценічний трюк Фредді «мікрофон без стійки» з'явився випадково. На одному з концертів в 1969 році Меркьюрі так активно використовував мікрофон, що розхитав кріплення його стійки. Тоді артист прямо під час виконання пісні відкрутив нижню частину, яка йому заважала, і став виступати з мікрофоном у руках, з якого звисала верхня частина стійки. Трюк так сподобався Фредді, що він зробив його своєю візитною карткою.
Професор Деніел Роберт і його колеги з університету Брістоля вивчають «вуха» сарани і антени москіта, щоб навчиться створювати надзвичайно чутливі мікрофони. Сарана слухає за допомогою крихітних мембран, товщиною всього в мікрон. Ці мембрани володіють рядом цікавих механічних властивостей і коливаються, у відповідь на звуки, з амплітудою в якісь нанометри. Москіти також «озброєні» незвичайними мікрофонами - антенами з 15 тисячами сенсорних клітин.
#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2020 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги