Факти про фільм «Гаррі Поттер» ( II частина)

Тільки Британці

До початку роботи над «Філософським каменем» Роулінг попередила продюсерів: весь акторський склад повинен бути родом з Великобританії, інакше фільму не буде. Продюсери змогли підібрати блискучих акторів. Так, у фільмі зіграли Хелена Бонем Картер, Ґері Олдмен, Алан Рікман, Джейсон Айзекс і багато інших. Актори інших національностей з'являються лише у «В'язні Азкабана», оскільки того вимагав сценарій.

Який видалили ніс Волдеморту

Щоб зробити Волдеморта безносим, на обличчя Рейфа Файнса прикріпили різнокольорові точки, які служили своєрідними маркерами для подальшої комп'ютерної обробки. А в іншому страхітливий вигляд злого чарівника - заслуга гримерів.

Як тенісний м'ячик став ельфом

Таких персонажів, як Ельф Доббі, знімали частинами, а потім моделювали на комп'ютері. Під час зйомок тіло ельфа заміняв тенісний м'ячик на довгій палиці. Саме з цією конструкцією актори розмовляли перед камерою.

Автомобіль зі спогадів

Летючий автомобіль батька Рона Візлі з «Таємної кімнати» був створений за спогадами Джоан Роулінг - в молодості вона водила такий же форд небесно-блакитного кольору. Під час зйомок сцени з гримучою вербою, Руперт Грін і Деніел Редкліфф знищили 14 однакових машин.

Дебют Роберта Паттінсона

Седріка Дігорі з «Кубка вогню» зіграла майбутня зірка «Сутінків» Роберт Паттінсон. Це стало його першою серйозною роллю в кіно.