«Смачна країна» Костянтина Грубича

У КНУКіМ відбулася презентація кулінарного видання відомого телеведучого, журналіста, публіциста, медійного діяча, старшого викладача Факультету кіно і телебачення Костянтина Грубича – «Смачна країна», яка побачила світ у «Видавництві Старого Лева» (далі ВСЛ).

У рамках програми презентації привітав Костянтина з новою книгою шеф-кухар країни Михайло Поплавський.

Вони згадували різні кумедні історії зі спільних зйомок кулінарних програм.

«Ми сьогодні зустрічаємось з дуже унікальної нагоди, – відкрив презентацію головний шеф-кухар країни. – Костянтин Грубич, тележурналіст, ведучий, відома людина, патріот, справжній українець, презентує сьогодні кулінарну книгу «Смачна країна».

Я – щаслива людина, тому що Костянтин колись мене запрошував гостем до його програми. Це було майже 10 років тому», – сказав Поплавський.

Костянтин усміхнувся та підхопив розповідь:

«Це було у 2005 році. У програмі «Смачна країна» Михайло Михайлович був одним із перших гостей. Програма з його участю дала такий високий рейтинг, що режисер сказав, «якщо б можна було, то завжди б кликали Поплавського.
Мені особливо приємно, що презентація моєї книги співпала з Міжнародним днем кухаря і завітав на неї сам шеф-кухар країни Михайло Поплавський. Сам Бог велів нам усім його привітати зі святом
».

Вся зала вибухнула бурхливими оваціями і стоячи аплодувала Поплавському.

Після вдячних оплесків Костянтин Грубич та Михайло Поплавський разом із глядачами переглянули один з уривків програми «Шеф-кухар країни».

Потому Костянтин зауважив, що йому приємно згадати ті події, про які він уже забув.

Михайло Поплавський поздоровив Костянтина Грубича із презентацією його книги і побажав натхнення, щоб він і надалі відкривав невідомі сторінки української кухні, яка тісно переплітається зі звичаями і традиціями нашого народу. А на завершення вітального звернення додав: «Жити! Любити! Творити! Перемагати! Ось чого я вам усім бажаю».

Відомий телеведучий подякував за теплу зустріч та розпочав основну частину презентації. Він розповів про формат книги і як вона планувалась.

Автором ідеї книги «Смачна країна» виявилась визначна поетка-видавець Мар’яна Савка. Ідея виникла ще у 2006 році, тоді ВСЛ тільки починало свою діяльність. Мар’яна розшукала Грубича у столиці та агітувала його (тоді ще як автора сценарію та сюжетів нашумілої програми «Смачна країна» на «1+1») на створення власної книги про кулінарію. Тоді така пропозиція здавалась журналісту нереальною, у зв’язку з великою знімальною завантаженістю. В рамках програми Костянтин Грубич бував у всіх регіонах України, де готував і смакував страви, притаманні саме цій місцевості, ознайомлювався з культурою і традиціями міст, містечок та сіл.

До ідеї створення книги повернувся після програми «Знак якості».

Писав книгу близько року, а загально на втілення проекту витратив майже три роки. Непростими виявились пошуки фотографій з проекту, який на цей час був переданий до архіву.

Звертався до різних видавництв, але підтримала цю ідею у форматі його бачення знову ж Мар’яна Савка.

Видання автор анонсує як «книжку журналістських кулінарних байок».

«Смачна країна» поділена на розділи, кожен з яких присвячений певній області України. Це 24 області та Крим. Структура розділів складається з 3-5 глав за назвами регіональних страв. Тому кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей, які доклалися до її творення і поширення. Крім того, всі страви супроводжують додаткові поради та спеціальні секрети від автора – як найкраще готувати, чим присмачувати і з чим подавати той чи інший смаколик.

«Смачна країна» – це не просто кулінарна книга, це проект, який має за мету об’єднати країну, показати її повноту та красу у цілісності та багатогранності традицій, рецептів та культури, – резюмував популярний медійник. – Це було нашою основною метою спільно з видавництвом. Я дуже задоволений цим проектом, хоча я по-своїй натурі перфекціоніст».

Знавець якості не оминув і своєї основної ролі у КНУКіМ – педагогічної. І протягом презентації дав студентам кілька професійних порад. До прикладу, порекомендував молоді незалежно від настрою та обставин якісно займатися професією – «проекти змінюються, а репутація залишається».

На презентації телеведучого виступила Наталія Білоконь – київський представник «Видавництва Старого Лева». Вона розповіла, що підготовка презентованої книги викликала дуже багато позитивних емоцій та відгуків у молодому колективі видавництва.

«Кулінарна серія у ВСЛ була першим кроком до дорослої аудиторії, – ділилась Наталка. – «Смачна країна» – це сучасна книга цієї серії і ніяких сумнівів чи потрібно її видавати не було, тому що Костянтин Грубич за час свого кар’єрного шляху сам став знаком якості. І цей проект – це своєрідний урок, що не варто боятися братися за нову роботу. Хочете написати книгу. Спробуйте почати занотовувати свої думки кожного дня. А чому ні? Книга, яку ми презентуємо вийшла дуже якісною та сучасною.
ВСЛ знаходиться у постійному творчому пошуку. Наразі ми співпрацюємо із творчою майстернею «Аґрафка». І це дає чудовий результат, адже наші видання вже два роки поспіль перемагають на міжнародному ярмарку дитячої книжки
Bologna Ragazzi Award».

На завершення зустрічі Костянтин Грубич нагадав, що «великий гріх свій талант закопувати в землю. Відшуковуйте свої здібності, пробуйте, використовуйте можливості. Інколи здається, все даремно, але я часом зауважую, що плоди своєї праці пожинаю через 10 років і більше. Головне не робити підлості і не чинити з людьми так, як не хочеш, щоб чинили з тобою».

По закінчені презентації зустріч плавно перейшла в автограф-сесію.