Тележурналіст. Хто він?

Сподіваюся, зараз ти отримаєш відповіді на питання, над якими так давно не міг поставити крапку. Адже людина , яка пише цю статтю на власному досвіді пройшла сім чи навіть вісім кругів вагань.

Як і кожен абітурієнт я годинами обдумував варіанти майбутніх професій і днями вагався між однією та іншою. Писав плюсики і мінусики на аркуші паперу до кожного варіанту. Шукав на сайтах скільки заробляє спеціаліст певної професії і чи актуальною вона буде навіть після завершення мною університету.

Запитаєте як я дійшов до остаточного рішення?  Та чи не вагаюся я більше ? З впевненістю скажу – ні!

Професія тележурналіст - надзвичайно багатогранна. Можливо,  ви навіть не усідомлюєте наскільки. Та коли це зрозумів я - вагання розвіялися.

Телерадіожурналіст — штатний або позаштатний творчий працівник телерадіоорганізації, який професійно збирає,  одержує,  створює і готує інформацію для подальшого розповсюдження

Ось так сухо та научними термінами пояснює нам що таке телерадіожурналіст Вікіпедія.  Але це набагато більше ніж просто позаштатний працівник.

А тепер власними словами:

Телерадіожурналіст – це режисер,  актор,  сценарист,  та зрештою журналіст в один і той самий час.

В 21 столітті межі цих всіх професій дуже зливаються. Якщо до цього моменту у вас були стереотипи, що журналіст це людина,  яка сидить десь в комірці і пише статті, які ніхто не буде читати, то хочу вас розчарувати,  або скоріше втішити. Журналіст- це універсальний солдат. Тут ти маєш вміти зрежисурувати те,  як повинен виглядати твій репортаж,  написати до нього сценарій, з професіональністю підійти до пошуку інформації як журналіст, та було б добре розповісти про все це у себе в сторіз в Інстаграмі як блогер.

Наша професія це покликання душі, це стрімке бажання чогось нового та інформативного, це певна позиція, яку ти маєш бажати нести в масси. Закінчуючи перший курс, я зрозумів, що  безініціативності та страху проявляти себе не місце в нашій професії. Твою невичерпну цікавість та незламний характер мають бачити усі навкруги.  Тільки так ти займеш місце тої самої Алли Мазур.

Але праця над собою цього вартує, бо переваг у цій сфері дуже багато:

• Маса нових вражень щодня;
  • Можливість постійно розвиватися, дізнаватися нове і реалізувати себе;
  • Знайомства і спілкування з цікавими людьми;
  • Можливість багато подорожувати;
  • Визнання читачів і/або слухачів, глядачів;
  • Багато ЗМІ надають журналістам вільний графік роботи.

А як щодо грошенят? Зайшовши на «Work.Ua»  можемо спостерігати певну статистику.

В середньому «Журналіст» в Україні заробляє 11500 грн.  Зарплата журналіста може залежати від обсягу виконаної роботи. Деяким представникам цієї професії платять окремо за кожен репортаж, журналістське розслідування,  інтерв’ю або статтю. Також ЗМІ практикують преміювання своїх співробітників за добре виконану роботу.

Але хочу додати, що журналіст, це людина ,яка знайде вихід із будь-якої ситуації. Тож якщо є бажання і працелюбність – 11500грн  не стануть межею вашого заробітку.

Впевнений,  кожен другий хоче бачити своє обличчя на екрані,  роздавати інтерв’ю,  та мати тисячі підписників у соціальних мережах.  В такому випадку вам потрібно готуватися до важкої праці,  безлічі відмов на кастингах та недоспаних ночей. Але що ж не зробиш для заповітної мрії,  правда?

Руслан Балуцький