Інститут кіно і телебачення

Фотографія – якою вона була ?

Взагалі технік створення фотографії чимало, але я опишу всього дві.

Дагеротипія (винахідник Луї Дагер) – виявилася найважливішим етапом в історії виникнення фотографії. Цей спосіб був відносно простим, і тому швидко став масовим.

Технологія такого процесу полягає у використанні підігрітих парів ртуті та в обов’язковому змиванні частинок срібла, що не піддалися дії світла, за допомогою насиченого розчину кухонної солі.

Але цей спосіб не був позбавлений недоліків. Крім того, що для проявлення фотографій використовувалися токсичні пари ртуті, час експозиції досягав 30 хвилин, і тому отримувати знімки людей було досить важко – спробуйте нерухомо просидіти протягом півгодини.

Амбротипія (грец. ambrotos «безсмертний») – це фотографічний процес, винайдений в середині 1850-х Фредеріком Скоттом Арчером. . В результаті цього процесу виходить скляний негатив, який виглядає як позитив, коли накладається на чорний фон.

Цей спосіб виявився більш технологічний, ніж дагеротипія. До того ж, для цього способу фотографування, час експонування виявився набагато меншим, і тому робити фотографії таким чином набагато простіше. При цьому, він не був дуже дешевим задоволенням, тому прогрес призвів спочатку до плівкової, а потів і до цифрової фотографії. Незважаючи на це, багато креативних  фотографів в своїх пошуках, повертаються до цієї техніки отримання зображення.

Особливість амбротипії полягає в тому, що всі дії (полив емульсії,  експонування, прояв і фіксування) необхідно виконати на протязі 10-15 хвилин, поки не висох колодій – целюлоза, розчинена в ефірі. Це впливає на процес зйомки, перетворюючи його в театральне дійство, в якому фотограф і модель є і акторами і глядачами. Глибина тональних переходів, несподівані артефакти – розводи емульсії, плями, мікрозасвіти, сама поза і вираз обличчя портретованого, обумовлені тривалістю ескпозіціі, створюють відчуття тимчасової відстороненості, переносячи глядача у інший вимір …

#ікітб #фкітб #факультет_кіно_і_телебачення #інститут_кіно_і_телебачення #телебачення #кіно #київський_університет_культури #київський_національний_університет_культури_і_мистецтв #університет_щасливих_людей #український_гарвард #поплавський #університетзірок #кук #кнукім #poplavskiy #університет_культури #місцещасливихлюдей #український_гарвард #абітурієнт #абітурієнт2021 #конкурс #київ #україна#талановитим_вхід_без_черги

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 14 (каб.25)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) 528-05-33

E-mail: ikitbtv@gmail.com

              

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ФКіТБ:

Адреса: Київ, вул. Є.Коновальця 36 ( 3 корпус, 3 поверх, 302 ауд.)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Моб.:+38 (067) 314-57-95

Моб.: +38 (093) 280-03-89 Олена Миколаївна Венгер

Моб.: +38 (067) 294-29-97 Олександр Ілліч Балабан

Моб.:+38 (063) 470-92-39 Володимир Данилюк, студентський декан

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

              

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2021 ФКіТБ КНУКіМ